Barevný podzim

Charakteristika :
 V tomto období se děti seznámí s novým prostředím, kamarády, se základními právy povinnostmi a pravidly chování v mateřské škole v souvislosti uvědoměním si své osobnosti Budou se učit zvládat obsluhu a hygienické návyky, seznámí se základy zdravé výživy ,co prospívá našemu zdraví a co mu škodí, navazovat kontakty s dospělými a dětmi. Budeme vést děti k vnímání přání a potřeb druhých a morálním hodnotám, chápání humoru a vtipu. Dále se budeme zabývat významem zdravého životního prostředí, naučíme děti porozumět změnám v přírodě a všemu,co s tím souvisí – barvy, tvary, vůně, nebezpečí v lese a jak se chránit,chování v lese. K vyjádření zážitků využijeme výtvarné činnosti jako je malování, kreslení, keramika, modelování, činnosti s přírodninami, lisování, frotáž, otisky ,lepení, zapouštění barev do vlhkého podkladu. K prohloubení zážitků nám také pomůže hudební, pohybová a pracovní výchova. Děti se naučí nové básně, říkadla písničky a poslechu malých literárních děl.Také budeme hovořit o našem těle ,co mu prospívá a co mu škodí.Společně prožijeme dobu odletu ptáků, budeme se věnovat dozrávání plodů přírody.Vytvoříme pravidla společného soužití,seznámíme se s pravidly v komunikativním kruhu. Učitelky založí  ve spolupráci s rodinou pedagogickou diagnostiku, zvolí postup pro individuální rozvoj a posun dítěte.