Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace ředitelky ZŠ k zápisu do 1. třídy

3. 4. 2020

Zápis dětí do 1. třídy pro školní rok 2020/2021

 

Vzhledem k současné situaci bylo MŠMT rozhodnuto, že se letošní zápisy do 1. tříd základních škol uskuteční odlišným způsobem než v jiných letech. MŠMT vydalo v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v termínech od 1. dubna 2020 do 30. dubna 2020.

 

V souladu s mimořádným opatřením MŠMT ČR proběhnou zápisy na naší škole on-line formou. Zákonní zástupci vyplní on-line přihlášku k základnímu vzdělávání/odklad povinné školní docházky v aplikaci „Online zápis do školy“ na www.zsloket.cz, vytisknou, opatří vlastnoručním podpisem a kdykoliv v termínu 1. 4. - 30. 4. 2020 je vrátí do školy poštou, nebo je mohou vhodit osobně do schránek školy vedle vstupních dveří v ulici T. G Masaryka 128.

 

V případě žádosti o odklad přiloží kopii doporučení pedagogicko-psychologické poradny a kopii doporučení dětského lékaře.

 

Potvrzení doručení podepsané žádosti/odkladu zašle škola na poskytnutou e-mailovou adresu.

 

V případě nemožnosti vyplnit přihlášku/odklad on-line, kontaktujte prosím sekretářku školy.

Kontakt: sekretářka školy Markéta Müllerová, tel. 721 867 168. 

 

Děkujeme za pochopení. Těšíme se na osobní setkání s vámi. Mgr. Eva Grosmanová, ředitelka školy